Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

“VV ka bërë pazare për pozita politike”: Analisti e zë “ngushtë” Arbërie Nagavcin, kjo është përgjigja e saj

Analisti Astrit Gashi ka thënë që edhe Lëvizja Vetëvendosje ka bërë pazare me LDK’në për pozita politike, teksa anëtarja e kësaj partie, Arbërie Nagavci, tha se nuk ka ndodhur një gjë e tillë.


Gashi në Debat Plus ka thënë se VV ka bërë disa pazare me LDK’në, për formimin e Qeverisë.

“Ka pasur pazare për pozitën e kryeparlamentares, por edhe pazari për presidenti.”, tha ai.

Ndërkaq, Nagavci është përgjigjur se në politikë duhet të ketë bashkëpunim, por jo pazare.

“Unë e kuptoj që në politikë duhet të ketë bashkëpunim, por jo pazare. Pozita e kryeparlamentares, ne gjatë fushatës, edhe Konjufca ka thënë se Osmani do të ishte e mire për kryeparlamentare.”, tha ajo./

Comment here