Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Zeka për Kurtin: Ia ka kaluar edhe Enver Hoxhës me gënjeshtra për Amerikën

Milaim Zeka duke komentuar deklaratën e Albin Kurtit për marrëveshjen Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë, thotë se lideri i VV’së ia ka kaluar Enver Hoxhës me gënjeshtra për ShBA’të.


Ai thotë se ka qenë partia e Kurtit e para, përkatësisht ish-ministri i tij që ka propozuar dalje në Detin Adriatik për Serbinë.

“Albin Kurti ia ka kalu Enver Hoxhës në gatimin e gënjeshtrave dhe paranojën e tij në raport me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Nuk ka dyshim që Albin Kurti është krijesë e kategorisë së Fidel Kastros, e atyre marksist-leninistëve ultra –ekstremistë, të cilët shohin vetem zi e terr në Shtetet e Bashkuara”, ka thënë Zeka për T.Channel

Comment here