Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Zemaj në takim me Sumën: Do të përkrahi disa projekte dhe do të ofrojë ndihmë për shërbimet shëndetësore

Gjatë rrugës për në Maqedoninë e Veriut, ministri Zemaj  sot u ndal në Han të Elezit


Zemaj me anë të një postimi në Facebook, tha se së bashku me kryetarin Refki Suma biseduam rreth situatës epidemiologjike, respektimin e masave parandaluese si dhe rritjen e kapaciteteve në shëndetësinë primare.

Poashtu Zemaj tha se do të përkhrahen disa projekte dhe do ofrohet ndihmë për shërbimet shëndetësore.

Ministri i Shëndetësisë falenderoi stafin menaxhues dhe personelin shëndetësor për përkushtimin dhe punën e palodhur që është duke bërë në këtë kohë të vështirë dhe se kjo QKMF do ta ketë përkrahjen tij i cili do ti mbështet nëprojekte të caktuara, e do t’iu ofrohet ndihmë për përmirësimin e shërbimeve shëndetësore.

Para arritjes në Maqedonin e Veriut ndalesa ime e parë ishte Hani i Elezit.Bashkë me kryetarin Refki Suma biseduam…

Posted by Armend Zemaj on Thursday, September 10, 2020

Comment here