Drenica News

Lajmet e fundit nga rajoni dhe bota!

Lajme

Zyrtare: Shtyhet fillimi i vitit të ri shkollor më 15 shtator

Viti i ri shkollor 2020-2021, në Kosovë do të fillojë më 15 shtator, kjo pasi ende nuk janë bërë përgaditjet e duhura


Fillimi i vitit të ri shkollor 2020-2021 është shtyrë për 15 shtator, për shkak të situatës me COVID-19 në vend.

Kjo u bë e ditur pas takimit të ministrit të Arsimit, Ramë Likaj, bashkë me SBASHK-un, IKSHPK-në dhe përfaqësues të MSH’së.

Ndryshe, nga MASHT nuk kanë bërë ende të ditur se si do të mbahet mësimi./

Comment here